Empurany

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Empurany
Komunë
noform
Pamje nga Empurany
Vendndodhja
Empurany is located in Franca
Empurany
Empurany
45°01′28″V 4°36′31″L / 45.024444444444°V 4.6086111111111°L / 45.024444444444; 4.6086111111111Koordinatat: 45°01′28″V 4°36′31″L / 45.024444444444°V 4.6086111111111°L / 45.024444444444; 4.6086111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.94 km2
Popullsia 554 banorë
Dendësia 29 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07270
INSEE 07085

Empurany është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Empurany ka një popullsi prej 554 banorë dhe sipërfaqe 18.94 km², me një dendësi prej 29 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Empurany – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale