Eros Ramazzotti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Eros Ramazzotti

Eros Luciano Walter Ramazzotti (ka lindur më 28. Prill 1964Romë , Itali), është një këngëtar i mirënjohur italian i muzikës Pop-Rok i cili njëkohësiht luan edhe në disa instrumente si Kitarë, Piano dhe Bateri.

Jeta[redakto | redakto tekstin burimor]

Që nga prilli i vitit 1998 deri në pranver të 2002 ai ishte i martuar me Moderatoren dhe Modelen zviceriane Michelle Hunzinker, me të cilën ka një vjazë.

Diskografia - CD në italisht[redakto | redakto tekstin burimor]

Diskografia - CD në spanjisht[redakto | redakto tekstin burimor]

DVD[redakto | redakto tekstin burimor]

  • 2001: Stilelibero
  • 2004: Eros Roma live

Lidhje te jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Faqja zyrtare: http://www.ramazzotti.com/index.asp?flash=ok