Jump to content

Eros Ramazzotti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Eros Ramazzotti

Eros Luciano Walter Ramazzotti (ka lindur më 28. Prill 1964Romë , Itali), është një këngëtar i mirënjohur italian i muzikës Pop-Rok i cili njëkohësiht luan edhe në disa instrumente si Kitarë, Piano dhe Bateri.

Që nga prilli i vitit 1998 deri në pranver të 2002 ai ishte i martuar me Moderatoren dhe Modelen zviceriane Michelle Hunzinker, me të cilën ka një vjazë.

Diskografia - CD në italisht

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Diskografia - CD në spanjisht

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje te jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Faqja zyrtare: https://web.archive.org/web/20071011034115/http://www.ramazzotti.com/index.asp?flash=ok