Escurolles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Escurolles
Komunë
noform
Pamje nga Escurolles
Stema_figura
Vendndodhja
Escurolles is located in Franca
Escurolles
Escurolles
46°08′36″V 3°15′56″L / 46.143333333333°V 3.2655555555556°L / 46.143333333333; 3.2655555555556Koordinatat: 46°08′36″V 3°15′56″L / 46.143333333333°V 3.2655555555556°L / 46.143333333333; 3.2655555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.27 km2
Popullsia 754 banorë
Dendësia 57 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03110
INSEE 03109


Escurolles është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Escurolles ka një popullsi prej 754 banorë dhe sipërfaqe 13.27 km², me një dendësi prej 57 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Escurolles – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale