Espinasse-Vozelle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Espinasse-Vozelle
Komunë
noform
Pamje nga Espinasse-Vozelle
Vendndodhja
Espinasse-Vozelle is located in Franca
Espinasse-Vozelle
Espinasse-Vozelle
46°07′35″V 3°19′27″L / 46.126388888889°V 3.3241666666667°L / 46.126388888889; 3.3241666666667Koordinatat: 46°07′35″V 3°19′27″L / 46.126388888889°V 3.3241666666667°L / 46.126388888889; 3.3241666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.87 km2
Popullsia 946 banorë
Dendësia 53 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03110
INSEE 03110


Espinasse-Vozelle është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Espinasse-Vozelle ka një popullsi prej 946 banorë dhe sipërfaqe 17.87 km², me një dendësi prej 53 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Espinasse-Vozelle – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale