Jump to content

Estillac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Stiljan
Sheshi i fshatit
Sheshi i fshatit
Stema Stiljan
VendiFranca
RajoniNouvelle-Aquitaine
DepartamentiLot-et-Garonne
QarkuAgen
KantoniL'Ouest agenais
NdërkomunalitetAgglomération d'Agen
Qeveria
 • Kryetari (2020–2026) Jean-Marc Gilly[1]
Sipërfaqja
1
7.940 km2 (3.066 sq mi)
Popullsia
 (Janar 2020)
2.278
 • Dendësia290/km2 (740/sq mi)
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar
47091 /47310
Lartësia54–164 m (177–538 ft)
(avg. 150 m or 490 ft)
1 French Land Register data, which excludes lakes, ponds, glaciers > 1 km2 (0.386 sq mi or 247 acres) and river estuaries.

Estillac ( shqiptimi frëngjisht: [ɛstijak] ; Ocitanisht: Estilhac ; Shqip: Stiljani) është një komunëdepartamentin Olt-dhe-GaronëFrancën jugperëndimore.

Shiko gjithashtu[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Répertoire national des élus: les maires". data.gouv.fr, Plateforme ouverte des données publiques françaises (në frëngjisht). 2 dhjetor 2020.