Euller

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Euller
Të dhënat personale
Emri i plotëEuller Elias de Carvalho
Data e lindjes (1971-03-15) 15 Mars, 1971 (49 vjeç)
Vendi i lindjesFelixlândia, Brazil
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1991-1993América
1994São Paulo
1995-1996Atlético Mineiro
1997Palmeiras
1998Verdy Kawasaki
1999Palmeiras
2000-2002Vasco da Gama
2002-2003Kashima Antlers
2004São Caetano
2005Atlético Mineiro
2006-2007América
Ekipi kombëtar
2000–2001Flag of Brazil.svg Brazili6(3)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Euller (lindur më 15 Mars 1971) është një ish-futbollist brazilian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 6 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Brazil.svg Brazili
Vite Ndeshje Gola
2000 1 1
2001 5 2
Gjithsej 6 3

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]