Euphoria

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
"Euphoria"
Këngë nga Loreen
Publikimi26 shkurt 2012
FormatiCD Single.
Regjistrimi2012
ZhanriPop, dance
Gjatësia3:01(versioni single) 3:33(versioni në album)
TekstshkruesThomas G:son
Petter Boström
ProducerPeter Bostrom ,Seventyeight
Kronologjia e këngëve
"Sober"
(2011)
Euphoria
(2012)
"Crying Out your name"
(2012)
Euphoria
Festivali Evropian i Këngës 2012
ShtetiSuedia
PerformuesLoreen
ZhanriEurodance
GjuhaAngleze
KompozitorëThomas G:son
Peter Bostörm
TekstshkruesThomas G:son
Petter Boström
Performanca e Finales
Vendi në Gjysëm-Finale1
Pikët në Gjysëm-Finale181
Vendi në Finale1
Pikët në Finale372
Paraqitjet tjera
◄ Popular (2011)   

"Euphoria" (shqip: eufori) është këngë nga Loreen. Këngë kjo e cila fitoi Melodifestivalen 2012, dhe do riprezantojë Suedinë në Festivalin Evropian të Këngës 2012Baku.

Pozitat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Listat zyrtare[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Listë (2012) Pozicioni top
Finlanda Finlanda 1[1]
Norvegjia Norvegjia 11[2]
Suedia Suedia 1[3]

Në Suedi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sverigetopplistan[3]
Javë 1 2 3 4 5 6 7
Pozicion 12 1 1 1 1 1 1

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Euphoria on the chart[lidhje e vdekur]
  2. ^ norwegiancharts.com 25 mars 2012 Transclusion error: {{En}} is only for use in File namespace. Use {{lang-en}} or {{in lang|en}} instead.
  3. ^ a b Euphoria chart history swedishcharts Transclusion error: {{En}} is only for use in File namespace. Use {{lang-en}} or {{in lang|en}} instead.
Parardhësi 
"Popular" nga Eric Saade
Fituesi i Melodifestivalen
2012
Pasardhësi 
?