Fábio Simplício

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fábio Simplício
Të dhënat personale
Emri i plotëFábio Simplício
Data e lindjes (1979-09-23) 23 Shtator, 1979 (41 vjeç)
Vendi i lindjesSão Paulo, Brazil
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2000-2004São Paulo
2004-2006Parma
2006-2010Palermo
2010-2012Roma
2012-2013Cerezo Osaka
2014-Vissel Kobe
Ekipi kombëtar
2009Flag of Brazil.svg Brazili1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Fábio Simplício (lindur më 23 Shtator 1979) është një futbollist brazilian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Brazil.svg Brazili
Vite Ndeshje Gola
2009 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]