Félines

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Félines
Komunë
noform
Pamje nga Félines
Stema_figura
Vendndodhja
Félines is located in Franca
Félines
Félines
45°19′00″V 4°43′42″L / 45.316666666667°V 4.7283333333333°L / 45.316666666667; 4.7283333333333Koordinatat: 45°19′00″V 4°43′42″L / 45.316666666667°V 4.7283333333333°L / 45.316666666667; 4.7283333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14 km2
Lartësia 400 m (m.n.d.)
Popullsia 1505 banorë
Dendësia 108 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07340
INSEE 07089


Félines është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Félines ka një popullsi prej 1505 banorë dhe sipërfaqe 14 km², me një dendësi prej 108 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Félines (Ardèche) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale