Jump to content

Fatos Lala

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Fatos Lala

Lala kampion shqiperie me K.F Tirana (Futsal) in 2018
Të dhënat vetjake
Emri i plotëFatos Lala
Datëlindja(1995-04-08)8 prill 1995
VendlindjaKukës, Shqiperi
Gjatësia180 cm (5 ft 11 in)
PozicioniMesfushor
Të dhënat e klubit
Klubi aktual
K.F Tirana Futsal
Numri3
Karriera me të rinjtë
2005-201122 Marsi
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
2011-2012KF Tirana U-1725(25)
2012-2013KF Tirana U-1932(20)
2013-2014FK Gostima9(1)
2014-2015KS Kamza11(0)
2015-2016FK Vora12(2)
2016-2018F.C Kevitan7(0)
2018–2019K.F Tirana (Futsal)15(4)
2019–2020Kinostudio12(4)
2020–2021K.F Tirana (Futsal)0(0)
Karriera ndërkombëtare
Shqiperi U192(0)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Fatos Lala (lindur me 8 prill 1995 në Kukës) është një futbollist shqiptar i cili aktualisht luan me ekipin e K.F Tirana Futsal .[1][2]

Kf Kamza 2015
Team photo~ Kf Tirana Futsal 2018

Lala ka lindur ne Kukës ne veri te Shqiperise ,ne kufi me Kosoven , por 6-muaj me vone ai migrioi per ne kryeqytet Tirana. ai e vazhdoi karrieren ne nje ekip amator i quajtur 22 Marsi , me vone ai ju bashkua KF Tirana U-17 ne moshen 16 vjecare ne 2011 me te cilen luajti 25 ndeshje dhe shenoi 25 gola , pastaj ai kaloi tek KF Tirana U-19 tek e cila perseri shkelqeu duke luajtur 32 ndeshje dhe shenuar 20 gola , por kete rradhe luajti si Mesfushor dhe jo sic luante me perpara Sulmues.

Ne vere te vitit 2013 ai la KF Tirana U-19 per te kaluar tek ekipi i moshavae te rritura ne kategorine e 3 , K.F Gostima . Ai pati nje demtim dhe luajti vetem 9 ndeshje duke shenuar vetem njehere .

Pas nje viti jo shume te Sukseshem ai hodhi nje hap te madh ne karriere duke kaluar tek ekipi KS Kamza , fillimet ishin shume te mira por me pas nuk arritit te kishte minutazhin e duhur dhe ne Janar kaloi tek ekipi K.F Vora ... Ne Janar te vitit 2018 Fatosi kalon tek ekipi K.f Tirana Futsal ku po luan dhe aktualisht.

  1. ^ "FSHF profile". Arkivuar nga origjinali më 4 mars 2016. Marrë më 3 janar 2016. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Kamzës i mjaftojnë 120 sekonda për të mundur Mamurrasin". Arkivuar nga origjinali më 17 dhjetor 2014. Marrë më 3 janar 2016. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)