Ferrières-sur-Sichon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ferrières-sur-Sichon
Komunë
noform
Pamje nga Ferrières-sur-Sichon
Stema_figura
Vendndodhja
Ferrières-sur-Sichon is located in Franca
Ferrières-sur-Sichon
Ferrières-sur-Sichon
46°01′31″V 3°38′56″L / 46.025277777778°V 3.6488888888889°L / 46.025277777778; 3.6488888888889Koordinatat: 46°01′31″V 3°38′56″L / 46.025277777778°V 3.6488888888889°L / 46.025277777778; 3.6488888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 38.58 km2
Popullsia 566 banorë
Dendësia 15 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03250
INSEE 03113


Ferrières-sur-Sichon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Ferrières-sur-Sichon ka një popullsi prej 566 banorë dhe sipërfaqe 38.58 km², me një dendësi prej 15 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Ferrières-sur-Sichon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale