Flaviac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Flaviac
Komunë
noform
Pamje nga Flaviac
Vendndodhja
Flaviac is located in Franca
Flaviac
Flaviac
44°44′51″V 4°40′26″L / 44.7475°V 4.6738888888889°L / 44.7475; 4.6738888888889Koordinatat: 44°44′51″V 4°40′26″L / 44.7475°V 4.6738888888889°L / 44.7475; 4.6738888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.98 km2
Popullsia 1176 banorë
Dendësia 91 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07000
INSEE 07090


Flaviac është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Flaviac ka një popullsi prej 1176 banorë dhe sipërfaqe 12.98 km², me një dendësi prej 91 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Flaviac – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale