Fleuriel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fleuriel
Komunë
noform
Pamje nga Fleuriel
Vendndodhja
Fleuriel is located in Franca
Fleuriel
Fleuriel
46°16′54″V 3°10′41″L / 46.281666666667°V 3.1780555555556°L / 46.281666666667; 3.1780555555556Koordinatat: 46°16′54″V 3°10′41″L / 46.281666666667°V 3.1780555555556°L / 46.281666666667; 3.1780555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Kryetari Émile Bourgier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 28.05 km2
Popullsia 340 banorë
Dendësia 12 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03140
INSEE 03115


Fleuriel është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Fleuriel ka një popullsi prej 340 banorë dhe sipërfaqe 28.05 km², me një dendësi prej 12 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Fleuriel – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale