Fourilles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fourilles
Komunë
noform
Pamje nga Fourilles
Stema_figura
Vendndodhja
Fourilles is located in Franca
Fourilles
Fourilles
46°14′30″V 3°11′43″L / 46.241666666667°V 3.1952777777778°L / 46.241666666667; 3.1952777777778Koordinatat: 46°14′30″V 3°11′43″L / 46.241666666667°V 3.1952777777778°L / 46.241666666667; 3.1952777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.98 km2
Popullsia 202 banorë
Dendësia 29 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03140
INSEE 03116


Fourilles është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Fourilles ka një popullsi prej 202 banorë dhe sipërfaqe 6.98 km², me një dendësi prej 29 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Fourilles – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale