Freyssenet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Freyssenet
Komunë
noform
Pamje nga Freyssenet
Vendndodhja
Freyssenet is located in Franca
Freyssenet
Freyssenet
44°40′56″V 4°32′30″L / 44.682222222222°V 4.5416666666667°L / 44.682222222222; 4.5416666666667Koordinatat: 44°40′56″V 4°32′30″L / 44.682222222222°V 4.5416666666667°L / 44.682222222222; 4.5416666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.54 km2
Popullsia 49 banorë
Dendësia 5 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07000
INSEE 07092


Freyssenet është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Freyssenet ka një popullsi prej 49 banorë dhe sipërfaqe 9.54 km², me një dendësi prej 5 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Freyssenet – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale