Gërmadhat e Gjytetit Fortesë Antikë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gërmadhat e Gjytetit Fortesë Antikë
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Zatriq, Rahovec, Kosovë
Ndërtuar Parahistori, Antikë
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 99867
Nr. i referencës 3017

Gërmadhat e Gjytetit Fortesë Antikë është një monument i trashëgimisë kulturore në Zatriq, Rahovec, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër 99867.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]