Gannay-sur-Loire

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gannay-sur-Loire
Komunë
noform
Pamje nga Gannay-sur-Loire
Stema_figura
Vendndodhja
Gannay-sur-Loire is located in Franca
Gannay-sur-Loire
Gannay-sur-Loire
46°43′52″V 3°36′37″L / 46.731111111111°V 3.6102777777778°L / 46.731111111111; 3.6102777777778Koordinatat: 46°43′52″V 3°36′37″L / 46.731111111111°V 3.6102777777778°L / 46.731111111111; 3.6102777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Kryetari Édouard Girault
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 32.29 km2
Popullsia 405 banorë
Dendësia 13 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03230
INSEE 03119


Gannay-sur-Loire është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Gannay-sur-Loire ka një popullsi prej 405 banorë dhe sipërfaqe 32.29 km², me një dendësi prej 13 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Gannay-sur-Loire – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale