Garnat-sur-Engièvre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Garnat-sur-Engièvre
Komunë
noform
Pamje nga Garnat-sur-Engièvre
Vendndodhja
Garnat-sur-Engièvre is located in Franca
Garnat-sur-Engièvre
Garnat-sur-Engièvre
46°38′01″V 3°39′47″L / 46.633611111111°V 3.6630555555556°L / 46.633611111111; 3.6630555555556Koordinatat: 46°38′01″V 3°39′47″L / 46.633611111111°V 3.6630555555556°L / 46.633611111111; 3.6630555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.74 km2
Popullsia 688 banorë
Dendësia 37 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03230
INSEE 03120


Garnat-sur-Engièvre është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Garnat-sur-Engièvre ka një popullsi prej 688 banorë dhe sipërfaqe 18.74 km², me një dendësi prej 37 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Garnat-sur-Engièvre – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale