Genestelle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Genestelle
Komunë
noform
Pamje nga Genestelle
Vendndodhja
Genestelle is located in Franca
Genestelle
Genestelle
44°43′07″V 4°23′37″L / 44.718611111111°V 4.3936111111111°L / 44.718611111111; 4.3936111111111Koordinatat: 44°43′07″V 4°23′37″L / 44.718611111111°V 4.3936111111111°L / 44.718611111111; 4.3936111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.43 km2
Popullsia 295 banorë
Dendësia 14 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07530
INSEE 07093


Genestelle është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Genestelle ka një popullsi prej 295 banorë dhe sipërfaqe 21.43 km², me një dendësi prej 14 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Genestelle – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale