Georges Pompidou

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Georges Pompidou, i lindur 5 korrik 1911 në Montboudif në Cantal dhe vdiq 2 prill 1974 në Paris, ishte një burrë shteti francez.