Gilhac-et-Bruzac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gilhac-et-Bruzac
Komunë
noform
Pamje nga Gilhac-et-Bruzac
Vendndodhja
Gilhac-et-Bruzac is located in Franca
Gilhac-et-Bruzac
Gilhac-et-Bruzac
44°51′27″V 4°44′02″L / 44.8575°V 4.7338888888889°L / 44.8575; 4.7338888888889Koordinatat: 44°51′27″V 4°44′02″L / 44.8575°V 4.7338888888889°L / 44.8575; 4.7338888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 30.94 km2
Lartësia 600 m (m.n.d.)
Popullsia 165 banorë
Dendësia 5 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07800
INSEE 07094


Gilhac-et-Bruzac është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Gilhac-et-Bruzac ka një popullsi prej 165 banorë dhe sipërfaqe 30.94 km², me një dendësi prej 5 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Gilhac-et-Bruzac – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale