Gilhoc-sur-Ormèze

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gilhoc-sur-Ormèze
Komunë
noform
Pamje nga Gilhoc-sur-Ormèze
Vendndodhja
Gilhoc-sur-Ormèze is located in Franca
Gilhoc-sur-Ormèze
Gilhoc-sur-Ormèze
44°59′11″V 4°41′17″L / 44.986388888889°V 4.6880555555556°L / 44.986388888889; 4.6880555555556Koordinatat: 44°59′11″V 4°41′17″L / 44.986388888889°V 4.6880555555556°L / 44.986388888889; 4.6880555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.74 km2
Lartësia 500 m (m.n.d.)
Popullsia 443 banorë
Dendësia 21 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07270
INSEE 07095


Gilhoc-sur-Ormèze është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Gilhoc-sur-Ormèze ka një popullsi prej 443 banorë dhe sipërfaqe 20.74 km², me një dendësi prej 21 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Gilhoc-sur-Ormèze – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale