Gipcy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gipcy
Komunë
noform
Pamje nga Gipcy
Vendndodhja
Gipcy is located in Franca
Gipcy
Gipcy
46°30′10″V 3°03′16″L / 46.502777777778°V 3.0544444444444°L / 46.502777777778; 3.0544444444444Koordinatat: 46°30′10″V 3°03′16″L / 46.502777777778°V 3.0544444444444°L / 46.502777777778; 3.0544444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27.57 km2
Popullsia 234 banorë
Dendësia 8 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03210
INSEE 03122


Gipcy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Gipcy ka një popullsi prej 234 banorë dhe sipërfaqe 27.57 km², me një dendësi prej 8 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Gipcy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale