Givarlais

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Givarlais
Komunë
Vendndodhja
Givarlais is located in Franca
Givarlais
Givarlais
46°27′31″V 2°38′53″L / 46.458611111111°V 2.6480555555556°L / 46.458611111111; 2.6480555555556Koordinatat: 46°27′31″V 2°38′53″L / 46.458611111111°V 2.6480555555556°L / 46.458611111111; 2.6480555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.85 km2
Popullsia 246 banorë
Dendësia 17 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03190
INSEE 03123


Givarlais është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Givarlais ka një popullsi prej 246 banorë dhe sipërfaqe 14.85 km², me një dendësi prej 17 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Givarlais – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale