Gjyste Vulaj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Gjyste Vulaj
Informacione
Lindja 9 korrik 1977 [1]
Prejardhja Vuksanlekaj (Malësi)[1]
Zhanri Pop
Potpurri
Profesion(e) Këngëtare
Instrument(e) Vokal
Webfaqja
www.gjystevulaj.com


Gjyste Vulaj lindi më 9 korrik 1977[1] në fshatin Vuksanlekaj (Malësi)[1]. Është një këngëtare shqiptare të muzikës pop dhe potpurri. Deri tani Gjysta ka publikuar gjashtë albume dhe një videokasetë. Përveç këndimit, Gjystja shkruan edhe tekste për kënga, merret me dizajn grafik, ajo po ashtu merret edhe me rregullimin e montazhit të videoklipeve.

3 maj 2007 ajo ishte bashkë me bashkëshortin e vetë mystafire në emisionin e RTK Përrallë me Tupan.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

ka shku ne durres ne vere 2011

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]