Gjyste Vulaj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Gjyste Vulaj
Lindi9 korrik 1977 [1]
OrigjinaVuksanlekaj (Malësi)[1]
ZhanretPop
Potpurri
Këngëtare
Instrument(et)Vokal
Websitewww.gjystevulaj.com

Gjyste Vulaj lindi më 9 korrik 1977[1] në fshatin Vuksanlekaj (Malësi)[1]. , jeton ne Durres Shqiperi Është një këngëtare shqiptare të muzikës pop dhe potpurri. Deri tani Gjysta ka publikuar gjashtë albume dhe një videokasetë. Përveç këndimit, Gjystja shkruan edhe tekste për kënga, merret me dizajn grafik, ajo po ashtu merret edhe me rregullimin e montazhit të videoklipeve.

3 maj 2007 ajo ishte bashkë me bashkëshortin e vetë mystafire në emisionin e RTK Përrallë me Tupan.

123jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]