Gluiras

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gluiras
Komunë
noform
Pamje nga Gluiras
Vendndodhja
Gluiras is located in Franca
Gluiras
Gluiras
44°50′49″V 4°31′22″L / 44.846944444444°V 4.5227777777778°L / 44.846944444444; 4.5227777777778Koordinatat: 44°50′49″V 4°31′22″L / 44.846944444444°V 4.5227777777778°L / 44.846944444444; 4.5227777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25.1 km2
Popullsia 386 banorë
Dendësia 15 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07190
INSEE 07096


Gluiras është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Gluiras ka një popullsi prej 386 banorë dhe sipërfaqe 25.1 km², me një dendësi prej 15 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Gluiras – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale