Glun

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Glun
Komunë
noform
Pamje nga Glun
Vendndodhja
Glun is located in Franca
Glun
Glun
45°00′57″V 4°50′19″L / 45.015833333333°V 4.8386111111111°L / 45.015833333333; 4.8386111111111Koordinatat: 45°00′57″V 4°50′19″L / 45.015833333333°V 4.8386111111111°L / 45.015833333333; 4.8386111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.56 km2
Popullsia 696 banorë
Dendësia 92 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07300
INSEE 07097
Faqja Zyrtare http://glun.fr


Glun është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Glun ka një popullsi prej 696 banorë dhe sipërfaqe 7.56 km², me një dendësi prej 92 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Glun – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale