Gouise

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gouise
Komunë
noform
Pamje nga Gouise
Vendndodhja
Gouise is located in Franca
Gouise
Gouise
46°24′40″V 3°25′48″L / 46.411111111111°V 3.43°L / 46.411111111111; 3.43Koordinatat: 46°24′40″V 3°25′48″L / 46.411111111111°V 3.43°L / 46.411111111111; 3.43
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.12 km2
Popullsia 237 banorë
Dendësia 10 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03340
INSEE 03124


Gouise është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Gouise ka një popullsi prej 237 banorë dhe sipërfaqe 23.12 km², me një dendësi prej 10 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Gouise – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale