Gras

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gras
Komunë
noform
Pamje nga Gras
Vendndodhja
Gras is located in Franca
Gras
Gras
44°26′36″V 4°32′24″L / 44.443333333333°V 4.54°L / 44.443333333333; 4.54Koordinatat: 44°26′36″V 4°32′24″L / 44.443333333333°V 4.54°L / 44.443333333333; 4.54
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 56.68 km2
Popullsia 599 banorë
Dendësia 11 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07700
INSEE 07099


Gras është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Gras ka një popullsi prej 599 banorë dhe sipërfaqe 56.68 km², me një dendësi prej 11 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Gras (Ardèche) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale