Gravières

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gravières
Komunë
noform
Pamje nga Gravières
Stema_figura
Vendndodhja
Gravières is located in Franca
Gravières
Gravières
44°25′17″V 4°05′30″L / 44.421388888889°V 4.0916666666667°L / 44.421388888889; 4.0916666666667Koordinatat: 44°25′17″V 4°05′30″L / 44.421388888889°V 4.0916666666667°L / 44.421388888889; 4.0916666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.52 km2
Popullsia 444 banorë
Dendësia 24 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07140
INSEE 07100


Gravières është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Gravières ka një popullsi prej 444 banorë dhe sipërfaqe 18.52 km², me një dendësi prej 24 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Gravières – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale