Grospierres

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Grospierres
Komunë
noform
Pamje nga Grospierres
Stema_figura
Vendndodhja
Grospierres is located in Franca
Grospierres
Grospierres
44°24′02″V 4°17′21″L / 44.400555555556°V 4.2891666666667°L / 44.400555555556; 4.2891666666667Koordinatat: 44°24′02″V 4°17′21″L / 44.400555555556°V 4.2891666666667°L / 44.400555555556; 4.2891666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27.3 km2
Popullsia 879 banorë
Dendësia 32 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07120
INSEE 07101


Grospierres është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Grospierres ka një popullsi prej 879 banorë dhe sipërfaqe 27.3 km², me një dendësi prej 32 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Grospierres – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale