Guilherand-Granges

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Guilherand-Granges
Komunë
noform
Pamje nga Guilherand-Granges
Stema_figura
Vendndodhja
Guilherand-Granges is located in Franca
Guilherand-Granges
Guilherand-Granges
44°56′04″V 4°52′29″L / 44.934444444444°V 4.8747222222222°L / 44.934444444444; 4.8747222222222Koordinatat: 44°56′04″V 4°52′29″L / 44.934444444444°V 4.8747222222222°L / 44.934444444444; 4.8747222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.55 km2
Lartësia 123 m (m.n.d.)
Popullsia 10918 banorë
Dendësia 1667 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07500
INSEE 07102
Faqja Zyrtare http://www.ville-guilherand-granges.fr/


Guilherand-Granges është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Guilherand-Granges ka një popullsi prej 10918 banorë dhe sipërfaqe 6.55 km², me një dendësi prej 1667 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Guilherand-Granges – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale