Guiscard

Coordinates: 49°39′24″N 3°03′09″E / 49.6567°N 3.0525°E / 49.6567; 3.0525
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Giskardë
Komunë
Stacioni hekurudhor dhe aveunja në Giskard
Stacioni hekurudhor dhe aveunja në Giskard
Stema Giskardë
Guiscard is located in Earth
Guiscard (Earth)
Koordinatat: 49°39′24″N 3°03′09″E / 49.6567°N 3.0525°E / 49.6567; 3.0525
VendiFranca
RajoniHauts-de-France
DepartamentiOise
QarkuCompiègne
KantoniNoyon
NdërkomunalitetPays Noyonnais
Qeveria
 • Kryetari (2020–2026) Thibault Delavenne[1]
Sipërfaqja
1
20.490 km2 (7.911 sq mi)
Popullsia
 (Janar 2020)
1.800
 • Dendësia88/km2 (230/sq mi)
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar
60291 /60640
Lartësia49–104 m (161–341 ft)
(avg. 62 m or 203 ft)
1 French Land Register data, which excludes lakes, ponds, glaciers > 1 km2 (0.386 sq mi or 247 acres) and river estuaries.

Guiscard ( shqiptimi frëngjisht: [ɡiskaʁ] ; Shqip: Giskarda) është një komunëdepartamentin OiseFrancën veriore.

  1. ^ "Répertoire national des élus: les maires" (në frëngjisht). data.gouv.fr, Plateforme ouverte des données publiques françaises. 13 shtator 2022.