Hédé-Bazouges

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hédé-Bazouges
Komunë
noform
Pamje nga Hédé-Bazouges
Stema_figura
Emblema
Vendndodhja
Hédé-Bazouges is located in Franca
Hédé-Bazouges
Hédé-Bazouges
48°17′43″V 1°48′05″P / 48.295278°V 1.801389°P / 48.295278; -1.801389Koordinatat: 48°17′43″V 1°48′05″P / 48.295278°V 1.801389°P / 48.295278; -1.801389
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bretanja
Departamenti Ille-et-Vilaine
Kantoni Melesse
Kryetari Jean-Christophe Benis
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14,93 km2
Lartësia 39-122 m (m.n.d.)
Popullsia 2,123 banorë
Dendësia 142 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 35630
INSEE 35130


Hédé-Bazouges (Bretonisht: Hazhoù-Bazeleg) është komunëdepartamentin Ille-et-Vilaine në veriperëndim të Francës.