Hérisson

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hérisson
Komunë
noform
Pamje nga Hérisson
Stema_figura
Vendndodhja
Hérisson is located in Franca
Hérisson
Hérisson
46°30′31″V 2°42′41″L / 46.508611111111°V 2.7113888888889°L / 46.508611111111; 2.7113888888889Koordinatat: 46°30′31″V 2°42′41″L / 46.508611111111°V 2.7113888888889°L / 46.508611111111; 2.7113888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 32.57 km2
Popullsia 645 banorë
Dendësia 20 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03190
INSEE 03127


Hérisson është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Hérisson ka një popullsi prej 645 banorë dhe sipërfaqe 32.57 km², me një dendësi prej 20 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Hérisson (Allier) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale