Hauterive, Allier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hauterive
Komunë
noform
Pamje nga Hauterive
Vendndodhja
Hauterive is located in Franca
Hauterive
Hauterive
46°05′18″V 3°26′47″L / 46.088333333333°V 3.4463888888889°L / 46.088333333333; 3.4463888888889Koordinatat: 46°05′18″V 3°26′47″L / 46.088333333333°V 3.4463888888889°L / 46.088333333333; 3.4463888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.08 km2
Popullsia 1194 banorë
Dendësia 148 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03270
INSEE 03126
Faqja Zyrtare http://www.mairie-hauterive.fr


Hauterive është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Hauterive ka një popullsi prej 1194 banorë dhe sipërfaqe 8.08 km², me një dendësi prej 148 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Hauterive (Allier) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale