Heroes (serial)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Heroes është një serial dramatik amerikan, krijuar nga Tim Kring, që e pati premierën25 shtator 2006NBC. Seria tregon tregimin e disa persona që "mendojnë që janë si çdokush... derisa kuptojnë që zotërojnë aftësi të pabesueshme" si telepati, udhëtim kohës dhe fluturim.

Personazhet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sezoni i parë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Claire Bennet (Hayden Panettiere), një cheerleader ne gjimnazin Oddessa ne Teksas e cila është transferuar në Kaliforni dhe ka aftësinë e rigjenerimit spontan. Ajo është vajza e birësuar e zotit Bennet dhe vajza biologjike e Nathan Petrelli (Adrian Pasdar) një ish kongresmen në New York, i cili ka atesinë e fluturimit.
  • Noah Bennet (Jack Coleman), zakonisht njihet si "Zoti Bennet" ai punon në një kompani të përpunimit të letrës që në të vërtetë është një organizatë sekrete që studion personat me aftësi të mbinatyrshme.
  • Monica Dawson (Dana Davis) një kameriere në një restorant në New Orleans.
  • Simone Deveaux (Tawny Cypress), pronare e një galerisë artesh cila ve në provë skepticizmin dhe jetën të tij romantike.
  • Elle (Kristen Bell), një vajzë e re e cila kërkon Peter një punonjës në kompani. Ajo ka aftësinë e manipulimit të energjisë elektrike.

Sezoni i dytë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sezoni i dyte është lancuar në SHBA në 24 shtator 2007 dhe është i përbërë nga 11 episode.

Shikoni edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

HeroesInternet Movie Database