Huriel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Huriel
Komunë
noform
Pamje nga Huriel
Stema_figura
Vendndodhja
Huriel is located in Franca
Huriel
Huriel
46°22′23″V 2°28′36″L / 46.373055555556°V 2.4766666666667°L / 46.373055555556; 2.4766666666667Koordinatat: 46°22′23″V 2°28′36″L / 46.373055555556°V 2.4766666666667°L / 46.373055555556; 2.4766666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 34.92 km2
Popullsia 2669 banorë
Dendësia 76 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03380
INSEE 03128


Huriel është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Huriel ka një popullsi prej 2669 banorë dhe sipërfaqe 34.92 km², me një dendësi prej 76 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Huriel – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale