Hyds

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hyds
Komunë
noform
Pamje nga Hyds
Stema_figura
Vendndodhja
Hyds is located in Franca
Hyds
Hyds
46°17′05″V 2°49′47″L / 46.284722222222°V 2.8297222222222°L / 46.284722222222; 2.8297222222222Koordinatat: 46°17′05″V 2°49′47″L / 46.284722222222°V 2.8297222222222°L / 46.284722222222; 2.8297222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.71 km2
Popullsia 319 banorë
Dendësia 17 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03600
INSEE 03129


Hyds është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Hyds ka një popullsi prej 319 banorë dhe sipërfaqe 18.71 km², me një dendësi prej 17 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Hyds – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale