I mituri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga I mitur)
Jump to navigation Jump to search

I mitur është fjalë që nënkupton një person të moshës së re, zakonisht nën moshën 18 vjeçare.[1] I mitur quhet edhe ai njeri i cili është akoma në zhvillim e sipër, d.m.th. akoma nuk është zhvilluar plotësisht.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LIGJI PËR SHËRBIME SOCIALE DHE FAMILJARE Në amëzën assembly-kosova.org Arkivuar 29 shtator 2007 tek Wayback Machine