Ilir Bezhani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Ilir Bezhani është një aktor dhe regjisor shqiptar. Lindi në Tiranë në vitin 1952.

Ka interpretuar[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]