Isa Eminhaziri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Isa Eminhaziri
Të dhënat vetjake
Emri i plotëIsa Agim Eminhaziri
Datëlindja9 gusht 1987
VendlindjaGjakovë, Kosovë
PozicioniAttacking midfielder
Të dhënat e klubit
Klubi aktual
KF Feronikeli
Numri10
Karriera si profesionist*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
2006–2007KF Rahoveci
2007–2008KF Bilisht Sport?(6)
2008–2009KF Feronikeli
2009–2012KS Pogradeci75(20)
2012–2013KS Teuta10(0)
2013KS Besa (huazim)9(0)
2013–2014KF Liria
2014–KF Feronikeli
* Senior club appearances and goals counted for the domestic league only

Isa Agim Eminhaziri (lindi më 9 shtator 1987) është futbollistë kosovarë i cili luan në KF FeronikeliRaiffeisen Superliga.[1][2]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Soccerway profile
  2. ^ "Kthehen Maliqi dhe Eminhaziri". Arkivuar nga origjinali më 8 maj 2015. Marrë më 11 dhjetor 2016. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)