Isle-et-Bardais

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Isle-et-Bardais
Komunë
noform
Pamje nga Isle-et-Bardais
Vendndodhja
Isle-et-Bardais is located in Franca
Isle-et-Bardais
Isle-et-Bardais
46°41′18″V 2°47′37″L / 46.688333333333°V 2.7936111111111°L / 46.688333333333; 2.7936111111111Koordinatat: 46°41′18″V 2°47′37″L / 46.688333333333°V 2.7936111111111°L / 46.688333333333; 2.7936111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 44.65 km2
Popullsia 269 banorë
Dendësia 6 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03360
INSEE 03130


Isle-et-Bardais është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Isle-et-Bardais ka një popullsi prej 269 banorë dhe sipërfaqe 44.65 km², me një dendësi prej 6 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Isle-et-Bardais – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale