Issamoulenc

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Issamoulenc
Komunë
noform
Pamje nga Issamoulenc
Vendndodhja
Issamoulenc is located in Franca
Issamoulenc
Issamoulenc
44°46′56″V 4°28′32″L / 44.782222222222°V 4.4755555555556°L / 44.782222222222; 4.4755555555556Koordinatat: 44°46′56″V 4°28′32″L / 44.782222222222°V 4.4755555555556°L / 44.782222222222; 4.4755555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.66 km2
Popullsia 113 banorë
Dendësia 7 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07190
INSEE 07104

Issamoulenc është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Issamoulenc ka një popullsi prej 113 banorë dhe sipërfaqe 15.66 km², me një dendësi prej 7 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Issamoulenc – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale