Issanlas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Issanlas
Komunë
noform
Pamje nga Issanlas
Vendndodhja
Issanlas is located in Franca
Issanlas
Issanlas
44°45′54″V 4°00′41″L / 44.765°V 4.0113888888889°L / 44.765; 4.0113888888889Koordinatat: 44°45′54″V 4°00′41″L / 44.765°V 4.0113888888889°L / 44.765; 4.0113888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 28.4 km2
Popullsia 110 banorë
Dendësia 4 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07510
INSEE 07105


Issanlas është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Issanlas ka një popullsi prej 110 banorë dhe sipërfaqe 28.4 km², me një dendësi prej 4 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Issanlas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale