Issarlès

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Issarlès
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Issarlès is located in Franca
Issarlès
Issarlès
44°50′38″V 4°01′51″L / 44.843888888889°V 4.0308333333333°L / 44.843888888889; 4.0308333333333Koordinatat: 44°50′38″V 4°01′51″L / 44.843888888889°V 4.0308333333333°L / 44.843888888889; 4.0308333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.44 km2
Dendësia 9 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 07106


Issarlès është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Issarlès ka një popullsi prej 162 banorë dhe sipërfaqe 18.44 km², me një dendësi prej 9 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Issarlès – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale