Isserpent

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Isserpent
Komunë
noform
Pamje nga Isserpent
Stema_figura
Vendndodhja
Isserpent is located in Franca
Isserpent
Isserpent
46°09′46″V 3°36′32″L / 46.162777777778°V 3.6088888888889°L / 46.162777777778; 3.6088888888889Koordinatat: 46°09′46″V 3°36′32″L / 46.162777777778°V 3.6088888888889°L / 46.162777777778; 3.6088888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.31 km2
Popullsia 517 banorë
Dendësia 20 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03120
INSEE 03131


Isserpent është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Isserpent ka një popullsi prej 517 banorë dhe sipërfaqe 26.31 km², me një dendësi prej 20 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Isserpent – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale