Jaligny-sur-Besbre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jaligny-sur-Besbre
Komunë
noform
Pamje nga Jaligny-sur-Besbre
Stema_figura
Vendndodhja
Jaligny-sur-Besbre is located in Franca
Jaligny-sur-Besbre
Jaligny-sur-Besbre
46°22′47″V 3°35′31″L / 46.379722222222°V 3.5919444444444°L / 46.379722222222; 3.5919444444444Koordinatat: 46°22′47″V 3°35′31″L / 46.379722222222°V 3.5919444444444°L / 46.379722222222; 3.5919444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.63 km2
Lartësia 245 m (m.n.d.)
Popullsia 598 banorë
Dendësia 62 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03220
INSEE 03132


Jaligny-sur-Besbre është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Jaligny-sur-Besbre ka një popullsi prej 598 banorë dhe sipërfaqe 9.63 km², me një dendësi prej 62 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Jaligny-sur-Besbre – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale