James Richmond (futbollistë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
James Richmond
Të dhënat personale
Data e lindjes22 mars 1858
Vendi i lindjesGlasgow, Skoci
Data e vdekjes13 janar 1898
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
Clydesdale
Queen's Park
Ekipi kombëtar
1877–1882Skocia3(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase . † Ndeshje (Gola).

James Richmond (22 mars 185813 janar 1898) ka qënë një ish futbollist skocez i cili ka luajtur si sulmues.

Karriera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lindur në Glasgow, Richmond luajti futboll me klubet Clydesdale dhe Queen's Park, dhe zhvilloi tre paraqitje me Skocinë, përfshirë edhe golin e shënuar në debutim në vitin 1877.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Paul Smith (2013). Scotland Who's Who: International Players 1872–2013. Pitch Publishing. f. 245. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)