Jatxou

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jati
Jatsu (Baskisht)
Jatsou (Frëngjisht)
Komunë
Kisha e Shën Sebastianit Saint Sébastien në Jat
Kisha e Shën Sebastianit Saint Sébastien në Jat
VendiFranca
RajoniNouvelle-Aquitaine
DepartamentiPyrénées-Atlantiques
QarkuBayonne
KantoniBaïgura et Mondarrain
NdërkomunalitetCA Pays Basque
Qeveria
 • Kryetari (2020–2026) Marc Labeguerie[1]
Sipërfaqja
1
13.950 km2 (5.386 sq mi)
Popullsia
 (Janar 2020)
1.176
 • Dendësia84/km2 (220/sq mi)
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar
64282 /64480
Lartësia7–175 m (23–574 ft)
(avg. 79 m or 259 ft)
1 French Land Register data, which excludes lakes, ponds, glaciers > 1 km2 (0.386 sq mi or 247 acres) and river estuaries.

Jatxou ( shqiptimi frëngjisht: [ʒatsu] ; Baske Jatsu ; Shqip: Jat) është një fshat dhe një komunëdepartamentin Pirenejtë AtlantikëFrancën jugperëndimore.

Pamje mbi lumin Rhune
Bashkia


Është pjesë e provincës tradicionale baske të Laburdit . [2]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Répertoire national des élus: les maires" (në frëngjisht). data.gouv.fr, Plateforme ouverte des données publiques françaises. 13 shtator 2022.
  2. ^ Gabim referencash: Etiketë <ref> e pavlefshme; asnjë tekst nuk u dha për refs e quajtura AES